Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Anime-MangaAnime-Manga  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Manga'nın Özellikleri

2 posters
YazarMesaj
Ryoko Yoichi
Admin
Admin
Ryoko Yoichi

Manga'nın Özellikleri Empty
MesajKonu: Manga'nın Özellikleri   Manga'nın Özellikleri Icon_minitimeCuma Şub. 20, 2009 6:42 pm

Bu başlığı manga okunurken oluşan önemli sorunları halletmek için açtım.
Mangaya en kısasından japon çizgi romanları diyebiliriz ama bazı önemli farkları vardır.

İlk olarak sağdan sola gider kareler. Bu çok karıştırılan bir durumdur.

İkinci olarak çoğu manga siyah beyazdır.(hepsi diye biliyorum ama istinalar olabileceği için çoğu yazdım )Renkli olanlar ise yüksek olasılıkla ya mangada belli sayfalar ya da özel editle yapılmıştır.

Ulan bu kadarcık şey için mi başlık açtın demeyin yeni başlıyanlar için oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Yakın zamanda resim ekliycem ^^

En son Ryoko Yoichi tarafından C.tesi Şub. 21, 2009 12:24 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Resurgam
Admin
Admin
Resurgam

MesajKonu: Geri: Manga'nın Özellikleri   Manga'nın Özellikleri Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 12:02 pm

Bunu yazman çok iyi olmuş Yoichi, hiç aklımıza gelmedi. ^^
Evet, istisnalar var örneğin xxxHolic. Renkli mangalar çok fazla yapılmıyor, yapıldığınıda da bayağı pahalı oluyorlar. Hatta Mangadan başka isim bile veriliyor. Ama bu ismin ne olduuğnu bir türlü bulamadım. Eğer karşılaşırsam yazarım buraya. grin
https://aniase.yetkin-forum.com
Ryoko Yoichi
Admin
Admin
Ryoko Yoichi

MesajKonu: Geri: Manga'nın Özellikleri   Manga'nın Özellikleri Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 12:11 pm

Doorusu kendimden aklıma geldi, ilk manga okuduğumda soldan sağa okuyorum, bişi anlamıyorum. Sonra fark ettmiştim :shy:
Resurgam
Admin
Admin
Resurgam

MesajKonu: Geri: Manga'nın Özellikleri   Manga'nın Özellikleri Icon_minitimeC.tesi Şub. 21, 2009 12:12 pm

bil mukabile embrassed
https://aniase.yetkin-forum.com

Manga'nın Özellikleri
1 sayfadaki 1 sayfası